rynek pracy w Gorzowie

Gorzów Wielkopolski to w dużej mierze miasto przemysłowe. Strefa ekonomiczna rozbudowuje się i w związku z tym zwiększają się wakaty. Praca czeka już nie tylko na fachowców, ale także na specjalistów w wielu branżach. Zarobki także idą w górę. Nie ma się zatem co dziwić, że coraz więcej osób postanawia związać swoje życie właśnie z tym miastem. Gorzowski rynek pracy i jego zapotrzebowanie zostało określone na podstawie badania Barometr Zawodów, które corocznie opracowywane jest na podstawie obserwacji rynku pracy w danym miejscu. Wśród danych widoczne są zawody z grup deficytowych, nadwyżkowych, a także tych, które pozostają w równowadze rynkowej.

Zawody deficytowe

Rynek pracy w Gorzowie Wielkopolskim szczególne zapotrzebowanie ma na bardzo wiele grup zawodowych. W deficycie pozostają przedstawiciele zawodów takich jak: administratorzy stron internetowych, agenci ubezpieczeniowi, betoniarze i zbrojarze, brukarze, cieśle i stolarze budowlani, cukiernicy, dekarze i blacharze budowlani, diagności samochodowi, filolodzy i tłumacze, fryzjerzy, graficy komputerowi, inżynierowie budownictwa, inżynierowie elektrycy i energetycy, inżynierowie inżynierii środowiska, inżynierowie mechanicy, kamieniarze, kelnerzy i barmani, kierowcy autobusów, kierownicy budowy, kierownicy ds. logistyki, kierownicy ds. produkcji, kierownicy ds. zarządzania i obsługi biznesu, kucharze, lakiernicy, lekarze, listonosze i kurierzy, logopedzi i audiofonolodzy, magazynierzy, mechanicy maszyn i urządzeń, mechanicy pojazdów samochodowych, monterzy elektronicy, monterzy instalacji budowlanych, monterzy konstrukcji metalowych, monterzy maszyn i urządzeń, murarze i tynkarze, nauczyciele języków obcych i lektorzy, nauczyciele nauczania początkowego, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów zawodowych, nauczyciele przedszkoli, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, operatorzy maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, operatorzy obrabiarek skrawających, opiekunki dziecięce, optycy i pracownicy wytwarzający protezy, piekarze, pielęgniarki i położne, pomoce kuchenne, pracownicy biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej, pracownicy ds. finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych, pracownicy ds. jakości, pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, pracownicy ochrony fizycznej, pracownicy poczty, pracownicy poligraficzni, pracownicy przetwórstwa metali, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, pracownicy służb mundurowych, pracownicy socjalni, pracownicy telefonicznej i elektronicznej obsługi klienta, ankieterzy, teleankieterzy, projektanci i administratorzy baz danych, programiści, przedstawiciele handlowi, psycholodzy i psychoterapeuci, robotnicy budowlani, rzemieślnicy obróbki szkła i metali szlachetnych, samodzielni księgowi, specjaliści ds. finansowych, specjaliści ds. rynku nieruchomości, specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki, specjaliści technologii żywności i żywienia, specjaliści telekomunikacji, spedytorzy i logistycy, sprzedawcy i kasjerzy, szefowie kuchni, ślusarze, tapicerzy, technicy budownictwa, technicy informatycy, technicy mechanicy oraz zaopatrzeniowcy i dostawcy.

Zawody nadwyżkowe

Natomiast w grupie zawodów nadwyżkowych, czyli w grupie, w której znalezienie pracy do najłatwiejszych nie należy, ze względu na małe zapotrzebowanie zgłaszane przez pracodawców na lokalnym rynku pracy nie znajduje się wiele zawodów. Wymienić należy: ekonomistów, inżynierów chemików i chemików, ogrodników i sadowników, pedagogów, pracowników administracyjnych i biurowych, ratowników medycznych, rolników i hodowców, socjologów oraz specjalistów ds. badań społeczno-ekonomicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *