mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego

Gorzów Wielkopolski prowadzi racjonalną politykę mieszkaniową względem swoich mieszkańców. Podstawowym prawem człowieka jest prawo do mieszkania. Niestety tylko w praktyce, gdyż wielu osób zwyczajnie nie stać na zakup własnego M. Wynika to m.in. z kiepskiej sytuacji materialnej, która jest następstwem braku możliwości finansowych spowodowanych bezrobociem lub kiepskimi zarobkami, bądź chorobami. Powodem poniekąd jest także brak społecznie akceptowanych, a także niewdrażanych lub nieskutecznie wdrażanych zasad polityki mieszkaniowej. Ostatnim kryterium jest stan techniczny istniejących zasobów mieszkaniowych. Jest on zwyczajnie kiepski i wymaga remontów oraz modernizacji.

Oczekiwanie

W Gorzowie Wielkopolskim władze miasta podjęły decyzję o wprowadzeniu wielu przydatnych przedsięwzięć w ramach polityki gospodarki mieszkaniowej. Często są to trudne i skomplikowane działania, które w rezultacie mają pomóc mieszkańcom w zdobyciu wymarzonego mieszkania. Na początku 2017 roku na mieszkania socjalne oczekiwało w kolejne ponad 300 rodzin. 846 miało wyroki eksmisyjne, a tymczasem na terenie Gorzowa straszyło blisko 430 pustostanów. Od tego czasu sytuacja na rynku mieszkaniowym zaczęła się poprawiać.

Poprawa

Miasto uzyskało dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego na remont 93 lokali. To dopiero początek. Sukcesywnie zagospodarowywane są kolejne lokale. Miasto także coraz chętniej przyznaje lokale rodzinom, które zgadzają się wyremontować je samodzielnie we własnym zakresie. Częściowo zagospodarowana część mieszkań komunalnych ma posłużyć przedsiębiorcom lokalnym do rozwoju miejscowej gospodarki. Ich celem jest przyciągnięcie do Gorzowa Wielkopolskiego nowych inwestorów, dlatego też lokal na wykonywanie swoich działań otrzymują oni za darmo od władz miejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *