Gdzie szukać rozrywki w Gorzowie Wielkopolskim?

Kulturalnie

Mieszkańcy Gorzowa, którzy szukają pomysłów na spędzenie wolnego czasu, zawsze mogą postawić na kino lub teatr. Na seans filmowy można wybrać się nie tylko do multipleksu. Na terenie Gorzowa działa również kino studyjne, prezentujące niekomercyjny repertuar. Instytucja organizuje cykle tematyczne (np. związane z Walentynkami, Mikołajkami itp.), retrospektywy festiwali i noce filmowe.

Wolny wieczór można poświecić również na obejrzenie spektaklu teatralnego. Gorzowski Teatr Dramatyczny im. Juliusza Osterwy działa od końca XIX wieku. Poza stałym repertuarem, ogromnym zainteresowaniem cieszą się Gorzowskie Spotkania Teatralne (ich początki sięgają lat 80.) w czasie, których można oglądać takie przedstawienia, jak m.in. „Pan Tadeusz” czy „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”. Bilety na tego typu wydarzenia zawsze rozchodzą się jak świeże bułeczki. Ponadto teatr prowadzi warsztaty rodzinne, zajęcia edukacyjne, a także bierze udział w projekcie „Teatr dla seniora”. Placówka włącza się też w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obowiązkowym punktem na kulturalnej mapie Gorzowa jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta – najstarsze muzeum w województwie, w którego skład wchodzą cztery oddziały: Muzeum Sztuk Dawnych, Muzeum Grodu Santok, Muzeum Kultury i Techniki Wiejskiej, a także Muzeum Warty.

Miejską instytucją kultury godną polecenia jest także Filharmonia Gorzowska, która z powodzeniem działa od 2011 roku. Miłośników muzyki może też zainteresować Jazz Club „Pod filarami”.
Poza tym w Gorzowie odbywa się szereg imprez cyklicznych takich jak m.in.: Konfrontacje Fotograficzne, Reggae nad Wartą czy Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Jana Sebastiana Bacha.

Sportowo

W Gorzowie Wielkopolskim znajdują się liczne obiekty sportowe, w tym kryte hale sportowe, basen oraz korty tenisowe i pole golfowe. Miasto posiada także stadion żużlowy i stadion do gry w piłkę. Zimą mieszkańcy mogą korzystać z zadaszonego lodowiska.

Rozrywek w Gorzowie Wielkopolskim nie brakuje ani latem, ani zimą. Co prawda lokalny rynek pracy odczuwa deficyt fachowców, ale placówki kulturalne dają miejsca pracy również osobom z wykształceniem humanistycznym oraz artystycznym. Imprezy cykliczne czy festiwale odbywające się w Gorzowie to z kolei szansa na podjęcie pracy dorywczej, atrakcyjnej choćby z punktu widzenia studentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *